Wolontariusze SPSM na Biegu Pocztyliona.

II Bieg  Pocztyliona to kontynuacja idei biegania zapoczątkowanej w roku 2016 .W tym roku wyzwaniem podjętym biegaczy jest przebiegnięcie trasy królewskim traktem ze Lwowa przez Kraków do Wiednia .

Celem biegu jest przybliżenie informacji historycznych o Polsce i Polakach zamieszkujących tereny za obecną wschodnią granicą Polski.

Bieg odbywa się będzie dzień i noc bez przerwy. Zakończenie biegu nastąpi w Wiedniu na górze Kahlenberg podczas obchodzonych tam uroczystości.

Wolontariusze z SPSM przywitali uczestników biegu pod muzeum PRL w Nowej Hucie oraz wysłuchali prelekcji na temat  organizacji i systemie komunikacji w czasach braku zorganizowanej łączności pocztowej, czyli przed rokiem 1558.

Galeria zdjęć

UWAGA!

Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wszyscy użytkownicy naszego serwisu mają prawo do zachowania prywatności i poufności. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników naszego serwisu. Informacje, które zapisywane są przez przeglądarkę internetową w postaci plików cookies i pobierane przez nasz serwer są anonimowe. Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2012 r i wprowadzonymi z dniem 22 marca zmianami, wyjaśniamy zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania oraz wykorzystywania informacji o użytkownikach naszego serwisu internetowego, zawartych w plikach cookies. dowiedz się więcej.