MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW - FINAŁ

       W  dniach 15-17 kwietnia 2019 r. w  odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych  zorganizowany w ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty   i adresowany jest do przedszkoli z terenu dzielnic Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta oraz z  miasta Krakowa. Organizatorami  Międzyprzedszkolnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych byli:  Publiczne Przedszkole „Glukusie” w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem  Pomocy Szkole Małopolska i z Fundacją Promocji Nowej Huty. W przeglądzie wzięło udział 16 zespołów teatralnych. Przez trzy dni było barwnie, głośno, twórczo i radośnie. Młodzi aktorzy byli obficie oklaskiwani przez widownię a więc dzieci, nauczycieli,  dziadków z różnych przedszkoli a także przez zaproszonych gości. Swoja obecnością zaszczycili nas Przewodniczący Rad Dzielnic i Zarządów oraz Radni Dzielnic sąsiadujących z przedszkolem.  Nowa Huta,  która obchodzi w bieżącym roku 70-lecie swojego istnienia pewnie  jest dumna z przedszkolaków, którzy  w sposób niezwykle twórczy i bajkowy uczcili jej święto.                                                                                                                               

Honorowego Patronatu udzielili:                                                                                 

Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski                                                         

Teatr Współczesny w  Krakowie                                                                                     

Teatr Ludowy w Krakowie                                                                                             

Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni                                                                 

Tęczowa Muzyka                                                                                                         

Rada Dzielnicy XIV, XV, XVI, XVII, XVII

 

Patronat Medialny sprawowali:

Magiczny Kraków- Oficjalny serwis  miejski                                                               

Głos Krakowski- Dwutygodnik Informacyjny

 

Głos24.pl – portal informacyjny

 

Głos-Tygodnik Nowohucki

 

Miasto Pociech - Portal dla Rodziców

 

W skład niezależnego jury weszli:                                                                                 

 

Pani Monika Kluza - właścicielka Centrum  Edukacji Artystycznej Muzylek Moni w Krakowie                                                                                                                     

 

Pani Marta Baran - Teatr Współczesny w Krakowie                                                       

 

Pani   Natalia Tkacz - Teatr Ludowy w Krakowie  

Jury dokonało podsumowania Przeglądu wskazując  na jego wysoki poziom,  ogromny wkład pracy dzieci, nauczycieli i rodziców. Każda występująca grupa  była pięknie przygotowana do prezentacji swoich twórczych dokonań. Dzieci potrafiły na scenie wyrazić swoje emocje poprzez  ruch sceniczny, taniec, śpiew, recytację, mimikę twarzy oraz gesty. Na podkreślenie zasługuje piękna scenografii  i stroje młodych aktorów. Obecni na przeglądzie nauczyciele-instruktorzy grup doceniali olbrzymią pomoc rodziców w tym zakresie.

 

LAUREACI  MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO  PRZEGLĄDU TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH:

I MIEJSCE - Samorządowe Przedszkole Nr 131 „Stokrotka” w Krakowie za przedstawienie „Wiosna i Spółka”

II MIEJSCE - Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana  w Krakowie za przedstawienie „O pszczółce, co szczęścia szukała”

III MIEJSCE - Samorządowe Przedszkole Nr 144 w Krakowie za przedstawienie     „Wiano Świętej Kingi”

 WYRÓŻNIENIA:

  1. Samorządowe Przedszkole Nr 111 w Krakowie za przedstawienie „Czerwony Kapturek
  2. Publiczne Przedszkole „Glukusie” w Krakowie za przedstawienie „Śpiąca Królewna”

Międzyprzedszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych odbył się dzięki  przychylności  zaangażowaniu wielu osób i instytucji.Sponsorami nagród byli: Stowarzyszenie  Pomocy Szkole Małopolska, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Fundacja Promocji Nowej Huty, Teatr Współczesny w Krakowie, Teatr Ludowy w Krakowie, Biuro Projektów ZD – Projekt w Krakowie,  Sklep Muzyczny  - Tęczowa Muzyka, Kino Studyjne ” Sfinks” W Krakowie, Bank Krakowski Rzemiosła, Sklep Animatora w Krakowie. 

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia z rąk dyrektora przedszkola  otrzymali : Pan Bohdan Piotrowicz –Prezes Zarządu Wojewódzkiego SPSM, Pan Sebastian  Adamczyk –Prezes Fundacji Promocji Nowej Huty, Pani Monika Kluza - właścicielka Centrum  Edukacji Artystycznej Muzylek Moni w Krakowie, Pani Marta Baran - Teatr Współczesny w Krakowie, Pani   Natalia Tkacz - Teatr Ludowy w Krakowie, Pan Dominik Łośko –właściciel Publicznego Przedszkola „Glukusie” w Krakowie, Przewodniczący Rad i Zarządów Dzielnic XIV, XV, XVI,XVII, XVIII, Państwo Marzena Bartnik i Tomasz Burliga,  Pan Piotr Franaszek- Specjalista  ds. Marketingu i Reklamy Głos Krakowski Krakowie, Pani Anna Szaruga –Opiekunka Dziecięca Niepublicznego Żłobka „Glukusie” w Krakowie, nauczyciele oraz najbardziej zaangażowani rodzice    w przygotowanie tego wydarzenia.   

Mamy nadzieję że uczestnictwo w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych zainspirowało nauczycieli i dzieci do dalszej pracy w kierunku rozwijania zainteresowań  i predyspozycji związanych z teatrem i sztuką aktorską a także dostarczyło im wielu miłych wrażeń.

Do zobaczenia za rok!

 

Artykuł i wywiad - finał konkursu - "Takiego przeglądu jeszcze nie było ..." głos 24

Galeria zdjęć

UWAGA!

Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wszyscy użytkownicy naszego serwisu mają prawo do zachowania prywatności i poufności. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników naszego serwisu. Informacje, które zapisywane są przez przeglądarkę internetową w postaci plików cookies i pobierane przez nasz serwer są anonimowe. Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2012 r i wprowadzonymi z dniem 22 marca zmianami, wyjaśniamy zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania oraz wykorzystywania informacji o użytkownikach naszego serwisu internetowego, zawartych w plikach cookies. dowiedz się więcej.