DZIAŁANIA INWESTYCYJNE W EDUKACJĘ W MIEŚCIE I GMINIE WIELICZKA

Budowany obiekt będzie całkowicie nową placówką przedszkolną . Łączna powierzchnia pomieszczeń przedszkolnych to ponad 800 metrów. W Przedszkolu mieścić się będzie : 7 sal dla dzieci , każda o powierzchni od 60 m2 do 80 m2 , pokój nauczycielski , sekretariat i pomieszczenie dla dyrektora oraz wszystkie niezbędne pomieszczenia dla kuchni i obsługi Przedszkola. Po wybudowaniu wszystkich pomieszczeń do Przedszkola będzie można przyjąć 175 dzieci.
  Nowe Przedszkole zostało zaprojektowane jako budynek parterowy o prostej , ale  ciekawej formie architektonicznej ,
nawiązującej do położonych w pobliżu osiedli domów jednorodzinnych. Przy Przedszkolu przewidziano miejsce na duży
plac zabaw i teren do zajęć ruchowych dla dzieci.
  Przedszkole w Zabawie to kolejna inwestycja edukacyjna w naszym mieście i gminie. Obecnie zakończono budowę nowej szkoły przy ul. Jedynaka w Wieliczce , budowana jest sala gimnastyczna w Mietniowie po zakończonej niedawno rozbudowie szkoły , powstaje także sala gimnastyczna przy szkole w Byszycach.
  Rozpoczyna się  rozbudowa szkół w Grabiu i Śledziejowicach  a równocześnie prowadzona jest budowa Nowych przedszkoli w Koźmicach Wielkich , Zabawie i w Wieliczce (ul. Grottgera ) oraz otwarte zostało przedszkole nr 6 w Wieliczce. Rozwój infrastruktury szkolnej dla dzieci i młodzieży to jeden z głównych kierunków działań inwestycyjnych gminy, które nie zostały zahamowane , pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w kraju" - zaznaczył  Pan Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka. UMIG Wieliczka ,,PULS WIELICZKA"   sierpień 2023.
 

UWAGA!

Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wszyscy użytkownicy naszego serwisu mają prawo do zachowania prywatności i poufności. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników naszego serwisu. Informacje, które zapisywane są przez przeglądarkę internetową w postaci plików cookies i pobierane przez nasz serwer są anonimowe. Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2012 r i wprowadzonymi z dniem 22 marca zmianami, wyjaśniamy zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania oraz wykorzystywania informacji o użytkownikach naszego serwisu internetowego, zawartych w plikach cookies. dowiedz się więcej.