SPSM na obchodach 70-lecia Nowej Huty

Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska w dniach 8 i 9 czerwca 2019 włączyła się w obchody 70-lecia Nowej Huty.

W dniu 8 czerwca 2019 przedstawiciele Zarządu SPSM i wolontariuszki – uczennice ZSO Sportowych Nr 2 w Krakowie, na stoisku promowały działalność Stowarzyszenia i nasze  przedsięwzięcia szkoleniowe. Staramy się żeby nasza oferta była szeroka, skierowana zarówno  do najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców Krakowa.

W dniu 9 czerwca 2019, o godz. 10.30 na Al. Róż w Nowej Hucie odbył się nietypowy koncert. Swoje umiejętności. zaprezentowali uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych.  W słoneczne niedzielne przedpołudnie uczniowie zaprezentowali popularny flash mob.  To trudne zadanie, zostało z powodzeniem wykonane. Zwykle tego typu przedsięwzięcia realizowane są doświadczonych muzyków filharmonii. Prezentacja dla uczczenia 70 rocznicy powstania Nowej Huty zainteresowała przechodniów, którzy do propozycji muzycznych odnieśli się z sympatią oczekując bisów. Tak więc doświadczenie młodych wykonawców, jak sądzimy zaprocentuje w ich dalszej karierze muzycznej. Intencją tego rodzaju koncertu jest wsparcie koncertujących, poprzez  dołączanie indywidualnych muzyków, którzy wspierają wykonawców.