SPOTKANIE 3.12.2019

W dniu 3 grudnia odwiedziliśmy na zaproszenie Pana Burmistrza Jacka Lelka Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz. Pani Małgorzata Ciemińska w trakcie spotkania z Paniami i Panami kierującymi placówkami edukacyjnymi Starego Sącza przedstawiła propozycje włączenia tych placówek w akcję  1 % odpisów, którą prowadzi SPSM. Odpowiedzieliśmy na zadawane pytania , rozdaliśmy przywiezione materiały promocyjne i pozostajemy z nadzieją że opiekunowie dzieci i pedagodzy swoje odpisy skierują na rzecz beneficjentów, dla których prowadzimy akcję.

W trakcie podróży trafiliśmy na zimowe warunki z opadami śniegu. Dojechaliśmy na czas, mimo zaśnieżonych, krętych dróg górskich.

Z inicjatywy Pani Małgorzaty Dziadkowiec, sekretarz Oddziału Powiatowego SPSM Myślenice odbyliśmy spotkanie w Zespole Szkół Techniczno Ekonomicznych w Myślenicach przy ul. M Reja. Spotkanie z Panami Markiem Łatasem i Piotrem Pułką, kierującymi zespołem. W spotkaniu uczestniczyła Pani Małgorzata Ciemińska i  Pani Magdalena Matoga. Zespół Szkół Techniczno Ekonomicznych w Myślenicach jest szkołą, której pobiera naukę około 1500 uczniów. Zatrudnia liczne grono pedagogów, stąd zobowiązaliśmy Panią Małgorzatę Dziadkowiec do współpracy w przygotowaniu projektów, którymi zainteresowany jest ZSTE.

Ustaliliśmy, że zespół wykona stosowne działania by nasza akcja 1% dla edukacji przyniosła wymierne efekty. Miło nam było w czasie spotkania z Panami M. Łatasem i P. Pułką przypomnieć o ich dużych staraniach na rzecz rozwoju edukacji w czasie pełnionych funkcji samorządowych.