„III Międzynarodowy Turniej Wawelskiego Smoka w piłce siatkowej”

W dniach 14-16 września 2018 miasto Kraków będzie gościło najlepsze młodzieżowe siatkarskie zespoły uczestniczące w „III Międzynarodowym Turnieju Wawelskiego Smoka w piłce siatkowej”.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Uczniowski Klub Sportowy „Sparta Volleyball Kraków” działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie przy os. Teatralnym 35. Wydarzenie ma charakter cykliczny, odbywa się co roku i ma na celu przede wszystkim upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych. To również dokonała forma promowania dyscypliny sportowej jaką jest piłka siatkowa oraz Miasta Kraków.
W tegorocznej, trzeciej już edycji turnieju, wezmą udział  zespoły między innymi z Stuttgartu, Popradu, Hamilton, Gdańska, Warszawy, Rzeszowa, Kielc, Wrocławia, Leżajska, Bydgoszczy a także młodzieżową reprezentację Polski i Słowacji, w sumie około 500 adeptów piłki siatkowej zarówno dziewcząt jak i chłopców, wraz z trenerami i osobami towarzyszącymi. Zmagania sportowe będą odbywały się na kilku krakowskich halach sportowych, w odpowiednich kategoriach wiekowych.