VI KONKURS PIOSENEK J.KACZMARSKIEGO.

VI KONKURS PIOSENEK JACKA KACZMARSKIEGO

W 61 rocznicę urodzin  Jacka Kaczmarskiego, 22 marca 2018 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury, odbył się finałowy koncert Konkursu.

Uczestnicy Konkursu zaprezentowali utwory Jacka Kaczmarskiego i innych twórców z kręgu  pieśni bardowskiej. Publiczność wysłuchała piosenek utalentowanych młodych ludzi, którzy zdecydowali się przedstawić wykonanie tych pieśni na szerszym forum. Jury VI Konkursu Piosenek w składzie: Izabela Morek, Marcin Domarzewski i Artur Szyndler przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda:Marcin Borowski i Adrian Domagała z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

II nagroda:Marta Kopacz z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu (akompaniament: Jarosław Górnicki)

III nagroda:Kamila Łukojć z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu (akompaniament: Jarosław Górnicki)

Wyróżnienia otrzymali: Izabela Trybuś z Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu (akompaniament: Michał Wiśniewski oraz Konrad Syc) oraz Magdalena Waliczek z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu (akompaniament: Jarosław Górnicki i Agnieszka Ludwisiak).

Organizatorem konkursu nad którym Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” objęło patronat był Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu. Szczególną postacią organizującą konkurs jest nauczyciel w Zespole Pan Jarosław Górnicki.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli : Pan Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa,  Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak oraz Prezydent Miasta Oświęcim Pan Janusz Chwierut.

Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” reprezentowali: Prezes Zarządu Bohdan Piotrowicz, Członek Zarządu (oraz Przewodnicząca ZP Chrzanów)  Pani Barbara Wacławek oraz Sekretarz ZP Chrzanów Pani Agnieszka Kania.

Zdjęcia ze strony http://www.pz4seg.pl/