TEATR I MY - SP 4 WIELICZKA

W dniach 16-18 kwietnia 2018 r w Domu Kultury w Krzyszkowicach odbył się VI Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych "Teatr i my".

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych przez 2 dni przedstawiali przygotowane spektakle. Harmonogram poniżej.

W Przeglądzie wzięło udział prawie 400 uczestników  z kilkunastu placówek z całej Gminy.

W skład niezależnego jury konkursu, powołanego przez organizatorów wchodzili pasjonaci oraz aktorzy krakowskich teatrów. Komisja Konkursowa za najlepsze uznała następujące zespoły teatralne:

LAUREACI  -wśród oddziałów przedszkolnych:

I miejsce –  Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wieliczce

Przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce

Przedstawienie pt. „Przygoda niegrzecznej żabki

III miejsce – Niepubliczne Przedszkole Artystyczno – Językowe „Puchatkowo”,

Przedstawienie pt. „Niewielki, ale śliczny – Wiosenny Teatrzyk ekologiczny!”

Wyróżnienia grupowe:

• Przedszkole Sióstr Urszulanek w Sierczy, Przedstawienie pt. „Podróż po Polsce
  • Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliczce, Przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”
  • Niepubliczne Przedszkole „Siedmiomilowe Buty” w Wieliczce, Przedstawienie pt.
    „Na krakowskim rynku”
  • Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich, Przedstawienie pt. „W krainie bajek”

Wyróżnienie indywidualne otrzymali:

• Wojciech Lenda,
  • Maja Kafel,
  • Wiktoria Sowa,
  • Michał Godecki,
  • Duet: Hubert Majchrzyk i Hanna Szatkowska,
  • Wyróżnienie dla Pani Beaty Szewczyk za wyróżniającą się i wzorcową pracę artystyczną z grupą.

LAUREACI – wśród klas I-III

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce, Przedstawienie pt.  „Kukułka”.

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich, przedstawienie pt. „Smerfy”

Wyróżnienia indywidualne otrzymali :

• Miłosz Wojtczak,
  • Maja Janeczek,
  • Karol Staśko

LAUREACI  (wśród klas IV – VII )

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach, Przedstawienie pt. „Pchły szachrajki przygód kilka”

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Sygneczowie, Przedstawienie pt. „Magiczny las” Autorski Musical Ekologiczny

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce, Przedstawienie „Bądź sobą”

Wyróżnienia indywidualne:

• Krzysztof Lubas
  • Duet Piotr Chabik i Tomasz Pietras,
  • Wiktor Szewczyk,
  • Katarzyna Serek,

Sponsorami nagród dla laureatów, wyróżnionych zespołów i uczniów byli: Urząd Miasta i Gminy Wieliczka, Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce, Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”, Hurtownia zabawek „Jokomisiada”, Eko – Motel „Na-Wierzynka”, Kraina Zabaw Dżungla, Drukarnia Cyfrowa Press Art Wieliczka – Grupa Press Art., p. Damian Konieczny- Prezes Zarządu „Kopalni Soli Wieliczka- Trasa Turystyczna, Wydawnictwo Żyznowski  z Sierczy, firma WESEM, Leader School- szkoła językowa, Solne Miasto, Cinema City, Hurtownia Marion  oraz Teatr Współczesny.

Dyrektor szkoły wraz z całym zespołem nauczycielskim zaangażowanym w organizację VI Gminnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych pragnie serdecznie podziękować rodzicom za wsparcie, pomoc i zaangażowanie w organizację tego ogromnego przedsięwzięcia. Wielu rodziców pomagało w obsłudze i upiekło ciasta dla dzieci za co jesteśmy im bardzo edzięczni. Serdecznie dziękujemy.

Nagrody zwycięzcom wręczali Rafał Ślęczka Zastępca Burmistrza ds. Społecznych, Justyna Chorobik Kierownik Referatu Samorządowych Szkół i Przedszkoli, Bohdan Piotrowicz Prezes ‎Stowarzyszenia Pomocy Szkole "Małopolska", które ufundowało nagrody dla uczestników  wysokości 1700,00 zł. .

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Wykorzystano zdjęcia ze strony  www.wieliczka.eu.

Galeria z wręczenia nagród – portal miasta Wieliczka  - www.wieliczka.eu

Galeria z przedstawień konkursowych – portal informacyjny Wieliczki i Powiatu   www.wieliczkacity.pl

Galeria zdjęć SP 4 Wieliczka - http://sp4wieliczka.pl