II KONCERT NOWOROCZNY 13.01.2018

W dniu 13 stycznia 2018 roku, w sali Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” zorganizowało II Koncert Noworoczny.

Prezes Bohdan Piotrowicz zacytował słowa Jana Pawła II, wypowiedziane w dniu 23 grudnia 1996 roku:

„Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską.

Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych pastorałek, jak choćby ta tzw. góralska, którą tak bardzo lubimy słuchać:

„Oj Maluśki, Maluśki…”.

Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili…”.

Nasz koncert był możliwy dzięki wysiłkowi pedagogów, a szczególnie uczniów, którzy zaprezentowali się w tym koncercie:

SM w Myślenicach,

SM w Świątnikach Górnych,

SM SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie,

SM w Czasławiu,

SM w Tymbarku,

SM II St. w Krakowie,

oraz SM w Wieliczce i Gdowie,

Koncert prowadzili uczniowie Myślenickiego LO im. T. Kościuszki: Weronika Leńczowska i Tomasz Bysina.

Wydarzenie rozpoczął Zespół Wokalny CANTATA ze Szkoły Muzycznej w Myślenicach, który zaprezentował utwór „Bóg człowiek”. W czasie koncertu rozbrzmiały polskie kolędy, piosenki świąteczne oraz inne utwory polskich i zagranicznych kompozytorów w ciekawych aranżacjach. Program koncertu w załączeniu.

Koncert zakończyło brawurowe wykonanie motywu z filmu „Piraci z Karaibów”, wykonane przez orkiestrę symfoniczną Szkoły Muzycznej z Gdowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu, szczególnie dyrekcjom, opiekunom i uczniom szkół muzycznych.

W trakcie koncertu przedstawicielom placówek edukacyjnych oraz darczyńcom odpisów 1% podatku wręczono pamiątkowe „Anioły”, za wspieranie edukacji, w tym szkół muzycznych.

Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”